Бойлер непрямого нагріву. Що це? Розбираємося.

Бойлер непрямого нагріву. Що це? Розбираємося.

Приватні та заміські будинки невигідно оснащувати електронагрівачами, тому що вартість електрики досить висока. Встановивши в будинку бойлер непрямого нагріву можна забезпечити свою сім'ю недорогою гарячою водою в повному обсязі. У накопичувальному баку такого агрегату встановлений теплообмінник, який живиться безпосередньо від котла опалення, що дозволяє нагріти велику кількість води без значних витрат енергії.


Конструкція бойлера

Бойлер непрямого нагріву є по суті містким баком циліндричної форми, конструкція якого укомплектована:

  • корпусом;
  • утеплювачем;
  • сталевим баком;
  • термометром;
  • теплообмінником;
  • анодом з магнію або титану.

За рахунок наявності утеплювача тепловтрати складають всього до 4 º С за 24 години. Теплообмінник – мідна, сталева або латунна трубка, яка знаходиться всередині бака та відповідає за рівномірний підігрів рідини. Завдяки магнієвому або титановому аноду, гальванічна корозія не пошкоджує внутрішню поверхню та інші компоненти бойлера. Це частина нагрівача постійно зношується, тому вимагає періодичної заміни.

Багато сучасних комбінованих бойлерів мають альтернативні джерела тепла. Влітку в такому обладнанні вода підігрівається за допомогою електрики, газу або навіть сонячних батарей.

Принцип роботи агрегату

В даному бойлері не встановлено власний компонент, що нагріває воду – це його основна особливість. Агрегат оснащений теплообмінником, який пов'язаний із зовнішнім джерелом тепла – контуром твердопаливного котла, централізованим опаленням або обладнанням, що працює з використанням сонячної енергії.

Вода в баку підігрівається до потрібної температури теплоносієм, що циркулює в теплообміннику без витрати додаткової енергії. Місткість резервуара бойлера непрямого нагріву зазвичай становить 300 - 400 літрів, що дозволяє власнику житла добре заощадити на газі й електриці.

Переваги бойлерів непрямого нагріву

Бойлери непрямого нагріву мають такі переваги:

  • За рахунок конструктивних особливостей агрегату, вода в усьому баку прогрівається рівномірно, тому з крана при його включенні практично відразу потече гаряча вода заданої температури.
  • У всіх точках водозабору потік рідини має однаковий натиск та температуру, навіть якщо навантаження пікове. Таким чином гаряча вода доступна одночасно всім мешканцям.
  • До бойлеру, при відсутності непрямого нагріву, можна підключити альтернативне джерело енергії – геліосистему, термодинамічні панелі або тепловий насос, які забезпечать нагрівання води.

Недолік агрегату – нагрівання здійснюється зовнішнім теплоносієм. Але ряд сучасних виробників оснащують свої бойлери теном, що дозволяє використовувати електрику для підігріву води.

Особливості установки обладнання

Агрегат встановлюється на невеликій відстані від твердопаливного котла, щоб мінімізувати втрати тепла, які виникають в ході транспортування теплоносія.

Для підключення водонагрівача використовуються наступні схеми:

  • Підключення з використанням триходового клапана, яким керує термостат. У включений котел теплоносій перенаправляється із загального опалювального контуру. Коли вода нагрілася до необхідної температури, відбувається спрацьовування датчика та водонагрівач відключається від загального контуру.
  • Виконується установка двох насосів на опалювальну магістраль та вхідний шланг для запаралелювання опалювального обладнання та агрегату, який здійснює непрямий нагрів. Таким чином циркуляція теплоносія виконується примусово в одному з контурів після сигналу, що подається термостатом.
  • Багатоконтурні підключення використовують у разі наявності інших споживачів теплової енергії в будівлі крім радіаторів. У цій схемі передбачена установка гідравлічного розподільника, що попереджає поломку насосів та опалювального обладнання.

При використанні будь-якої схеми з'єднання установлюється також зворотний клапан, який забезпечує можливість незалежної роботи опалювального обладнання та водонагрівача.

Як підібрати бойлер

Вибираючи бойлер для приготування гарячої води, слід визначитися з його об'ємом. В середньому сім'я з 3-х чоловік витрачає близько 100 літрів води протягом доби. Крім того, враховується потужність опалювального обладнання, від якого залежать показники продуктивності водонагрівача.

Також фахівці рекомендують враховувати такі моменти:

  • Конструкція бойлера. Сучасний агрегат володіє широкими функціональними можливостями, що дозволяють підключити ТЕН, другий теплообмінник, систему рециркуляції, альтернативні джерела тепла.
  • Матеріали виготовлення. При покупці водонагрівача необхідно ознайомитися з технічним паспортом, де вказано тип покриття бака і декоративного корпусу, вид теплоізоляційного матеріалу, тип аноду, теплообмінника та інша важлива інформація.
  • Особливості конструкції. Для того, щоб грамотно встановити бойлер, слід заздалегідь поцікавитися способом установки, типом орієнтації бака, габаритами нагрівача.
  • Вид управління. Виробники пропонують бойлери з механічним управлінням або електронним, в якому є можливість програмування.

Крім того, не варто купувати водонагрівач, виготовлений невідомим виробником – таке обладнання часто неефективно та швидко виходить з ладу.

 14/03/2021
 (289 переглядів)