Електричнi котли
Електричний котел VAILLANT eloBLOCK
Електричний котел TENKO ПРЕМІУМ ПЛЮС
Електричний котел TENKO STANDART PLUS
Електричний котел TEKNIX ESPRO
Електричний котел PROTHERM СКАТ
Електричний котел AVL JOULE AJXSPT eco
Електричний котел AVL JOULE AJS
Електричний котел TENKO ЕКОНОМ
Електричний котел TENKO MINI
Котел електричний AVL JOULE AJSW
Електрокотел Thermo Alliance
Електрокотел RODA ORSA
Електрокотел MORA-TOP ELECTRA LIGHT 7.5 кВт
Електрокотел MORA-TOP ELECTRA COMFORT
Електричний котел ТИТАН ПРОМИСЛОВИЙ
Електричний котел ТИТАН ОПТІМА
Електричний котел ТИТАН МIНІ ЛЮКС
Електричний котел ТИТАН МIКРО
Електричний котел VITERM STANDART
Електричний котел Viterm Mini
Електричний котел VITERM MAX
Електричний котел VITERM EKO
Електричний котел VITERM DUAL
Електричний котел TENKO ПРОМИСЛОВИЙ
Електричні котли: що це і як вибрати?
Електрокотел для опалення – найпопулярніший спосіб обігріву будинків. За ефективністю та рівнем зручності він нічим не поступається газовим та твердопаливним аналогам. Підсумкова вартість обігріву зазвичай нижча, ніж у котлів інших видах палива. Є й інші переваги. Пропонуємо дізнатися, чому такий вид обладнання – вигідна покупка, як правильно підібрати, що входить до комплектації.
Комплектація котла
Вирішуючи купити електро котел у будинок, корисно з'ясувати його комплектацію. Залежно від виду обладнання доступні три варіанти:
- з насосом, але без розширювального бака – обладнання для монтажу, як друге джерело тепла в раніше організовані опалювальні системи з розширювальним баком;
- і без розширювального бака, і без насоса – порожній котел, який вибирають під час монтажу у «протоку» з газовим обладнанням, де насос останнього виконуватиме циркуляцію теплоносія в мережі;
- і з насосом, і з розширювальним баком – повністю готове до роботи обладнання, де достатньо включити живлення, подачу та обробку палива, і він потрібний як єдине джерело тепла.
Відповідно до відмінностей у комплектації ціновий діапазон теж може значно відрізнятися. Є можливість підбору найбільш відповідного варіанта за особистими критеріями.
Різноманітність варіантів
Сьогодні можна купити електрокотел в одній із трьох
варіацій.
Котли на ТЕН
Принцип роботи ґрунтується на наявності електронагрівачів трубчастого типу. Їх встановлюють у місткостях із проточною водою. За постійну циркуляцію відповідає насос.
Є кілька мінусів. До них відносять великі габарити обладнання, ризик витоку води із системи та, відповідно, перегорання та перегріву, утворення накипу при тривалій експлуатації.
Електродні котли
Використовується труба з діелектріка з електродами усередині. Її поміщають у солону воду. По електродах починає текти струм, коли спостерігається різниця потенціалів. Це призводить до нагрівання теплоносія.
Устаткування такого типу є компактним, безпечним. У них передбачено програмне забезпечення та блок управління, що підвищує комфорт експлуатації. До мінусів відносить розчинення електродів у воді протягом тривалої експлуатації, можливість використання тільки тієї рідини, яка відповідає тим самим вимогам, що й питна вода.
Індукційні котли
В основі такого обладнання є принцип електромагнітної індукції. Котел може бути доповнений циркуляційним насосом, але безпосередньо його не потребує.
Основний плюс котла – практично необмежений термін використання. Прилад поєднується з теплоносієм будь-якого типу та якості.
Рекомендації щодо вибору
При підборі електричного котла потрібно враховувати ряд факторів. Насамперед потрібно вибрати тип. А також слід звертати увагу на такі параметри:
- кількість контурів – одноконтурний використовується лише для опалення, а двоконтурний електрокотел дозволяє додатково організувати систему водонагрівання;
- ККД – бажано вибирати на рівні 95-98%;
- потужність – визначає результативність використання, буває від 2,5 до 60 кВт, а за розрахунку враховують площу приміщення;
- тип регулювання – плавний чи ступіневий;
- спосіб підключення до однофазної мережі на 220 В або трифазної на 380 В;
- корпус – сталь, чавун, пластик, мідь;
- тип автоматики – електрична чи механічна.
Переваги електрокотлів
Сучасний електричний опалювальний котел відрізняється широкою кількістю переваг. До основних із них відносять:
- зручність експлуатації;
- можливість програмування;
- наявність автоматичного регулювання;
- відсутність продуктів згоряння;
- компактність;
- відсутність необхідності в організації складної системи димовідведення;
- простота монтажних робіт, підключення та налаштування – але краще довіряти професіоналам;
- повна безпека використання – ризик отруєння чадним газом або
вибух виключено.
Крім цього, немає потреби в тому, щоб підбирати місткості для зберігання палива, користуватися окремими приміщеннями і тим більше, обладнати їх як-небудь. Не обов'язково встановлювати прилад у підвалі чи окремій котельні. Достатньо виділити трохи вільного простору у ванній кімнаті або на кухні. Це також дозволить прискорити процес нагрівання приміщення.
Мінус, по суті, лише один. Це висока вартість обладнання та подальшого використання електрики. Втім є можливість вирішити проблему шляхом програмування обладнання. Можна вибрати часові рамки, коли прилад працюватиме, а в решту часу він перебуватиме в сплячому режимі, і витрати коштів не відбуватимуться. Ще один мінус – теплоносій, тобто вода. Неприпустимо, щоб водяна система опалення була вимкнена за мінусових температур за вікном.