Твердопаливні котли з варильною плитою
Твердопаливні котли з варильною плитою 2 в 1: функції обігріву і кухонної плити
Затребуваність твердопаливних котлів на ринку України зумовлена рядом переваг опалювальних агрегатів: автономність, економічність, довговічність, проста і надійна конструкція, а також універсальність за рахунок можливості спалювання різних видів твердого палива (дрова, тріска, деревина, брикети, вугілля та ін.).
Твердопаливні котли з варильною поверхнею - практичні агрегати з функціями обігріву і кухонної плити для приготування / розігрівання їжі. Такий котел підійде для приватних будинків, в яких відсутня газова або електрична плита. Таким чином, енергія, котра виділяється в процесі роботи котла, розподіляється на опалення і приготування їжі. При гідних технічних характеристиках, котли з варильною поверхнею компактні і легко монтуються на кухні.
Що потрібно знати про котли з плитою?
Проста конструкція побутових твердопаливних котлів з плитою забезпечує далеко не найкращі характеристики обладнання даного типу. Основним елементом всіх моделей котлів є теплообмінник, що складається з колосників, водяної сорочки та горизонтальних полиць, що омиваються зверху. Варильна поверхня може бути виконана з чавуну або жароміцної сталі.
За рахунок того, що певна кількість енергії, що виділяється в процесі горіння палива, йде на нагрів поверхні плити, ККД твердопаливних котлів досягає максимум 70-75%. Тривалість горіння в більшості моделей становить не більше 2-4 годин на одному завантаженні палива, але є і виключення - агрегати зі збільшеним об'ємом камери згоряння, що мають велику потужність, але вимагають і більших обсягів теплоносія в системі опалення закритого або відкритого типу.
Самим уразливим місцем в конструкції побутових котлів є чавунна плита, яка не стійка до температурних перепадів. Кращим рішенням стане вибір котла зі сталевою жароміцною поверхнею за рахунок зносостійкості і надійності.
Вибір котлів з варильною поверхнею: на що звернути увагу
Вибираючи побутовий твердопаливний котел з варильною плитою, потрібно враховувати ряд чинників, які впливатимуть на ефективність і довговічність опалювального обладнання:
- Вид і калорійність палива - від цього параметра буде залежати ККД агрегату і тривалість горіння при одній закладці палива. Ціна палива також важлива - дрова, пелети, тріска і інші відходи деревини коштують дешевше, тому і обслуговування агрегату обійдеться дешевше.
- Теплова потужність котла - підбирається з урахуванням площі обігріву. Для розрахунків можна використовувати таку рівність: на кожен квадратний метр опалювального приміщення припадає 0,1 кВт потужності агрегату. Безумовно, на вибір потужності котла будуть впливати такі фактори, як наявність теплоізоляції приміщення, висота стель, кількість вікон, наявність додаткових джерел тепла і т.д.
- ККД агрегату - параметр, що показує відношення корисної теплоти, витраченої на підігрів гарячої води, до теплоти обладнання. В котлах з варильною поверхнею частина тепла йде на нагрів плити, тому ККД не відрізняється високими показниками енергоефективності. На ККД буде впливати товщина корпусу, наявність теплоізоляції і інші конструктивні особливості приладів.
- На ціну і ефективність роботи котла також будуть впливати наявність додаткових функцій, наприклад, автоматичний розпал, електронна автоматика або механічний регулятор тяги та ін.
Інтернет-гіпермаркет ТТСК пропонує асортимент котлів з плитою від українських і європейських виробників за конкурентними цінами.